HAYAL ETMEKLE YETİNMEYİN, YEREL ZENGİNLİKLERİ KEŞFEDİN

TOURISM EXCLUSIVE

Tarihi ve doğal cazibe, ulaşım imkânları, yeme içme, alışveriş imkânları ve profesyonel konaklama.. Hizmet anlamında istediğiniz her şey bu yazıda.Turistik seyahatlerde destinasyon seçimi çok önemlidir. Yerel lezzetler ve Mezopotamya’nın keşfedilmemiş güzelliklerini görmek istiyorsanız size harika bir destinasyon önerimiz var. Bu destinasyonu eşsiz kılan ‘Macro Destinasyon’ hizmeti sunmasıdır. Seyahat planında tek bir noktada birden fazla şehir ve doğal güzellikler var. Sosyo-kültürel yapı, etnik yapı, yerel halkın yaşam şekli ve folklorik değerlere kısacası çok renkli bir seyahat planından bahsediyoruz.

Makro bir destinasyon planında micro rehberlik ister misiniz?

Güneydoğu’nun en genç illerinden biri olan Batman’da hizmet veren ‘Real Konak Hotel’ resmi web sitesinde il sınırları dâhilinde olan ilçelerin tanıtımına katkı sunmak için yeni bir hizmeti yerli ve yabancı turistlerin beğenisine sundu. Bu hizmette turistik gezi rotaları, konaklama ve yerel lezzetler anlatılarak, misafirlere şehirlerde derin bir yolculuk deneyimi yaşamaları için ‘Dijital Turistik Rehber’ niteliğinde bilgiler paylaşılıyor. Makro bir destinasyon planında micro rehberliğe dair her bilgiye ulaşmak mümkün.

“Misafirlerin anlık doğru bilgilere ulaşmasını hedefliyoruz”

Hotel’in resmi web sitesinde her ilçenin benzersiz tarihini, kültürünü ve önemli turistik noktalarına detaylı bir şekilde yer verildiğini söyleyen Real Konak Hotel Genel Müdürü Sinan Sarı, işletme olarak her zaman şehrin turizm elçisi ve turistik danışma misyonunu benimsediklerini sözlerine ekleyerek devamla şöyle dedi; “Şehrimizin kültür mirasını dünyaya tanıtma heyecanımız hiç bitmedi. Her zaman yaptığımız gibi şehrimize değer katmaya devam ediyoruz. İşletmemizin web sitesinde ilçelerimizin daha iyi tanınması için bir kategori açtık. Bu kategoride yerel turistik noktalarını, ulaşım imkânlarını ve yerel lezzetlere detaylı bir şekilde yer veriyoruz. Şehrimiz ile ilgili web kaynaklarına baktığımızda tüm içerikler kopyala-yapıştır mantığı ile yazıldığını üzülerek belirtmek zorundayım. Bahse konu bilgi kirliliğine son vermek ve şehrimize gelen misafirlerin doğru bilgilere ulaşması için ilçelerimizi tek tek tanıtarak var olan web kaynaklarından bağımsız bir şekilde detaylandırarak dijital bir hizmet vermeye karar verdik. Bu bilgileri sürekli güncelleyerek misafirlerin anlık doğru bilgilere ulaşmasını hedefliyoruz”

“İşletmeler ve kurumlar arası dinamik bir koordinasyon olmalı”

 

Sarı, Real Konak Hotel’in sadece konuklarını ağırlamakla kalmayıp aynı zamanda şehrin tanıtımına da katkıda bulunarak bu sorumluluğu yerine getirdiklerini vurgulayarak devamla şöyle “2024'e girerken, Real Konak Hotel olarak şehrimizi daha da ileri taşımak adına çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Misafirlerimizi bu güzel şehri keşfetmeye davet ediyoruz. Şehrin lobilerinin güçlenmesi için çok çalışmamız gerekiyor. Misafirlerin keyifli bir seyahat yapmaları için işletmeler ve kurumlar arası dinamik bir koordinasyonun olması gerektiğine de inanıyorum” dedi.