REAL KONAK HOTEL CORONA VİRÜSÜNE KARŞI ALDIĞI ÖNLEMLERİ ARTTIRDI.

Çin’in Wuhan şehrinden hızla dünyaya yayılan Corona virus tehdidi Türkiye’deki otelleri de alarma geçirdi. Türkiye’de şu an bir tehlike olmamasına karşın oteller önlem amaçlı detaylı temizlik yapmaya başladı.

Real Konak Hotel yönetimi, son dönemde tüm dünyada tedirginlik oluşturan COVID-19'a karşı önlemlerini arttırdıklarını açıkladı.

Batman’ın ve bölgenin tek kalite ödüllü ve dört yıldızlı oteli Real Konak Hotel sağlık bakanlığının talimatları doğrultusunda dezenfeksiyon işlemlerine uygun olarak önlemlerini aldıklarını ifade ederken, otel genel müdürü Hüseyin Aslan yaptığı açıklamada; ‘’ Otelin temizliği bizim için her zaman önem arz etmiştir. Mevcut durumda, misafirlerimizin ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak için her türlü önlemi alıyoruz:

‘’Gün boyunca, işlem yapan personel ve misafirler için el dezenfektanı ve kolonya hazır bulunduruyoruz.

Otel ve odalarının hepsi gün boyu düzenli olarak havalandırılıyor ve belli günlerde antiseptik aerosol püskürtülerek dezenfeksiyon sağlıyoruz.

Her saat tüm yüzeyler, merkezi girişten başlayarak tüm kapı kolları, asansör düğmeleri, ve korkulukları özellikle temizletiyoruz.

Temizleme için özel güçlü dezenfektanlar kullanılıyor.

Otel personeli sürekli tek kullanımlık maskeler ve eldivenler ile çalışıyor mutlaka. Dedi.’’