SAĞLIK TURİZMİ BATMAN EKONOMİSİ İÇİN ÖNEMLİ

Real Konak Hotel Genel Müdürü Sinan Sarı, sağlık turizminin önemine dikkat çekti.

Real Konak Hotel Genel Müdürü Sinan Sarı, Dünyada ve ülkemizde sağlık turizmi son yıllarda hızla yükselen bir trend olup çok önemli bir alternatif turizm çeşididir. Sağlık Turizminin Batman ekonomisi için önemli bir sektör olduğunu söyledi. Müdür Sarı; “Batman Sağlık Turizmi alanında Güneydoğu’da yıldızı parlayan kentler arasında yer alıyor. Başta saç ekimi ve burun estetiği olmak üzere birçok hastalığın tedavisi için bölge illeri ile birlikte özellikle Irak’tan çok sayıda hasta Batman’ı tercih ediyor. “ dedi.


“REAL KONAK STANDARTLARI YÜKSEK TUTUYOR”

Batman’da konaklama standartlarını yüksek tutan otellerinin başında gelen Real Konak Hotel Genel Müdürü Sinan Sarı, tarih turizmi kadar sağlık turizminin de Batman ekonomisinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Batman’ın sağlık hizmetleri açısından yıldızının parladığını ve bölgede en çok tercih edilen kentler arasında yer aldığını aktaran Sarı; “Özel hastanelerimizde önemli operasyonlar gerçekleştiriliyor. Bu anlam da bölgenin sağlık üssü konumunda. Sağlık hizmetleri alanında hastanelerin ve konaklama alanında ise otellerin sunacağı kaliteli hizmet kentimize gelen yerli ve yabancı turist sayısını da arttıracaktır.” dedi. Kente gelen yerli ve yabancı turistin ekonomiyi canlandıracağını anlatan Sarı, yetkililerin de bu alana yönelik projeler üretebileceğini bildirdi.

Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık turizmi içerisinde medikal turizm, yaşlı turizmi, termal turizm ve yaşlı ve engelli turizmi bulunmaktadır. Batman’da bu kapasite vardır. Elimizdeki bu kapasite iyi değerlendirilmelidir” diye konuştu.